Štiri tekme je v 1. SNL odigral Jan Mlakar. Dosegel je dva gola, prispeval štiri asistence, še bolj pa navdušil z razponom tega, kar ponuja v svoji igri. Za svoja leta je Mlakar fizično močan, hiter, napada prostor, zlahka zadrži žogo, odlikuje ga dober pregled na igro, zna se dobro postavljati, predvsem pa zna žogo dobro udariti. V mariborskem napadu igralca takšnega kova doslej ni bilo, vprašanje pa je, kako dolgo ga bo mariborski napad sploh imel.
V slovenski prvi ligi že kar lep čas nismo doživeli takšnega navdušenja ob igrah tako mladega igralca (Mlakar bo šele konec oktobra star 20 let), navdušenje nad njim pa delijo tudi tisti, ki v Sloveniji iščejo igralce za tuje klube. V Kranju in v Novi Gorici, kjer je Mlakar odigral svoji najboljši tekmi v mariborskem dresu, beležke niso ostale prazne.
Obstaja tudi že konkretno zanimanje za igralca, ki je v Maribor prišel iz Fiorentine. Kot smo izvedeli, se je za Mlakarja zagrel ugleden belgijski klub, ki bo na prihajajoče tekme poslal svoje skavte in ni edini. Zdi se, da je Maribor z Mlakarjem dobil tržno tako zanimivega igralca kot ga ni imel že vse od tistih zlatih treh mesecev Josipa Iličića leta 2010. Maribor ima sicer pri Mlakarju vse v svojih rokah, dogovor s Fiorentino je namreč omejen le na razdelitev odškodnine,
Mlakarjev razvoj bo z zanimanjem v nadaljevanju sezone spremljal tudi selektor Tomaž Kavčič, ki ima enega največjih problemov prav v konici napada. Tim Matavž in Robert Berić sta namreč povsem drugačen tip napadalca od Mlakarja, ki je po slogu igre precej bolj podoben Andražu Šporarju (njegovi najboljši izvedbi iz Olimpije), ki pa je na Slovaškem na osmih tekmah zmogel en sam gol. Mlakar bi po letih sicer bolj sodil v mlado reprezentanco, toda z dobrimi igrami v zadnji četrtini sezone bi selekcijo Primoža Glihe lahko preskočil. Vse to ob predpostavki, da bo igre, ki jih kaže trenutno, proti močnejšim nasprotnikom in na pomembnješih tekmah še nadgradil.