Zahović rezervist že vso sezono

Uredništvo 21. april 2016 30 Komentiraj
Luka Zahović po lanskem prestopu iz Maribora v Heerenveen dogajanje na igrišču spremlja predvsem s strani. V letošnji sezoni je odigral vsega pet tekem ter zbral le 98 minut na igrišču. Na prvenec še čaka.
Za okrog 700.000 evrov je Maribor lani poleti presenetljivo prodal enega redkih mladih nogometašev, ki so se začeli uveljavljati v prvi ekipi. Vsega nekaj mesecev po doseženem golu v Ligi prvakov ter dvanajstih zadetkih na 30 tekmah v 1. SNL je Luka Zahović za precej manj kot milijon evrov odšel na Nizozemsko, v Heerenveen

Nizozemska, ki sicer slovi po tem, da zna izklesati mlade nogometaše, pa za Zahovića zaenkrat ni bila kaj prida dobra izbira. Trener Heerenveena Foppe De Haan mlademu slovenskemu napadalcu namreč ne zaupa preveč, zato Zahović večino časa preživi na klopi za rezervne nogometaše. V nizozemskem prvenstvu je na njej sedel na 26 tekmah, le petkrat pa ga je trener poslal v igro.

Zahović je v Eredivisie debitiral drugega oktobra lani, ob porazu proti Heraclesu je odigral 44 minut. To je bila tudi njegova največja minutaža na eni tekmi doslej. Na naslednjih štirih tekmah je znašala tri, štiri, 17 in februarja, ko je odigral zadnjo tekmo, 30 minut.

Včeraj je Heerenveen odigral prvenstveno tekmo z Ajaxom (32. krog) in jo izgubil z izidom 0:2. Zahović je bil znova le na klopi.

Heerenveen je na lestvici nizozemskega prvenstva trenutno na 12. mestu.

Precej bolje pa gre v nizozemskem prvenstvu po januarskem prihodu v Rodo še enemu nekdanjemu nogometašu Maribora Martinu Milcu. Bivši nogometaš Aluminija, ki je pozimi zavrnil povratek v Ljudski vrt, je v ekipi Rode namreč standarden, zbral je že deset nastopov v Eredivisie. Roda je v nizozemskem prvenstvu trenutno na 14. mestu.