Uredništvo    13. november 2017
Kvalifikacije za uvrstitev na EP U-21 leta 2019, skupina 9

Francoske zvezde so bile prehud zalogaj

Mlada francoska reprezentanca je s hat-trickom napadalca Celtica Mousse Dembeleja v Domžalah s 3:1 porazila Slovenijo, ki skoraj eno uro igrala z igralcem manj. Slovenci po polovici kvalifikacij čvrsto na drugem mestu.

SLOVENIJA 1:3 FRANCIJA
Tučić 21.; Dembele 34. (11m), 41. in 45.
Rdeči karton: Primc 37. (Slovenija)
Stadion: Športni park v Domžalah.

SLOVENIJA: Sorčan, Pišek, Žužek, Kuhar (od 67. Šušnjara), Kramarič, Tučić (od 46. Vrbanec), Gliha, Arh Česen, Primc, Fatkić (od 46. Mlakar), Lipušček. Selektor: Primož Gliha

FRANCIJA: Bernardoni, Adou, Diallo, Diakhaby, Ndombele (od 65. Ntcham), Tousart, Dembele (od 74. Mousset), Lopez (od 80. Aouar), Bamba, Hernandez, Terrier. Selektor: Sylvain Ripoll

Vrstni red: Francija 15, Slovenija 10, Kazahstan 6, Luksemburg 4, Bolgarija (-1) 2 in Črna gora (-1) 1.

Mlada slovenska reprezentanca je v danes v Domžalah odigrala najbolj prestižno tekmo v trenutnem sklopu kvalifikacij, saj je gostila zvezdniško izbrano vrsto Francije, pri kateri se je predstavilo kar nekaj mednarodno uveljavljenih nogometašev kot so denimo Lucas Hernandez iz madridskega Atletica, Moussa Dembele iz Celtica, Maxime Lopez iz Marseilla ali Lucas Tousart iz Lyona.

Gostje so opravičili vlogo favorita, Slovenija pa je navkljub izrazito podrejeni vlogi relativno uspešno prebrodila obračun proti močnemu nasprotniku, saj je skoraj eno uro igrala z igralcem manj.

Varovanci Primoža Glihe so celo povedli in sicer v 21. minuti, ko je Martin Kramarič v kazenskem prostoru žogo podal Milanu Tučiću, napadalec Rudarja pa je zadel v polno. Francozi so izenačili trinajst minut kasneje, ko je po prekršku Žana Žužka enajstmetrovko uspešno izvedel Moussa Dembele, odlični napadalec Celtica pa ja nato v naslednjih desetih minutah zadel še dvakrat in odločil srečanje.

Francozi so v nadaljevanju brez večjega naprezanja nadzorovali srečanje in si priigrali še veliko lepih priložnosti, a so v slovenskem golu naleteli na odlično razpoloženega Gregorja Sorčana, ki je obranil kar nekaj nevarnih francoskih strelov.

"Tekma se je prelomila z enajstmetrovko v korist Francije. V kazenskem prostoru ne sme biti kontakta, mi pa smo z našim posredovanjem sodniku dali možnost, da dosodi enajstmetrovko. Pustimo ob strani, ali je bila ta upravičena ali ne. Ta dogodek je preobrnil potek srečanja, ki se je do takrat odvijalo po naših željah. Francozi so sicer imeli veliko več časa žogo v svojih nogah, kar pa nas v končni fazi niti ni zanimalo. Kljub temu, da smo še vedno na drugem mestu je škoda, ker nismo izkoristili priložnosti, ki se nam je ponudila," je po tekmi povedal slovenski selektor Primož Gliha.